20° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

AADD İL BAŞKANI ASLAN: “MUHARREM AYI TÜM İNSANLIĞA BARIŞ HUZUR VE KARDEŞLİK GETİRSİN”

Avrupa Alevi Düşünce Derneği Çankırı İl Başkanı Aynur Aslan, Muharrem Ayı nedeni ile bir mesaj yayınladı. Aslan, “Muharrem Ayı’nın tüm insanlığa barış, huzur ve kardeşlik getirmesini temenni ediyorum. Yas-ı Matem orucuna niyet eden tüm canlarımızın oruçları, yapılan ibadetleri, tüm iyi niyet ve dilekler Hak katında kabul ve makbul olsun.” sözleriyle başladığı mesajında şunları söyledi: Muharrem […]
Çankırı - 30 Temmuz 2022 13:48 A A

Avrupa Alevi Düşünce Derneği Çankırı İl Başkanı Aynur Aslan, Muharrem Ayı nedeni ile bir mesaj yayınladı. Aslan, “Muharrem Ayı’nın tüm insanlığa barış, huzur ve kardeşlik getirmesini temenni ediyorum. Yas-ı Matem orucuna niyet eden tüm canlarımızın oruçları, yapılan ibadetleri, tüm iyi niyet ve dilekler Hak katında kabul ve makbul olsun.” sözleriyle başladığı mesajında şunları söyledi:

Muharrem orucu her Alevi’nin yüreğinde kanayan yaradır, sonsuza kadar da kanamaya devam edecektir. Kerbela’da katledilen Ehlibeyt Hz. Muhammed’in emaneti, yine kendini Müslüman olarak gören ve sözde “Hz. Muhammed’in yolunda canını veren” yezidin hiç acımadan iktidar hırsı ile yaptığı bir katliamdır. Sandılar ki o gün her şey bitti ancak biten tek şey dostluk kardeşlik oldu. Ve hâlâ günümüzde fırsatını yakalayan yezidin soyu, yine Alevileri katletmek için her şeyi yapıyor. İçinde Allah Muhammed sevgisi olan herkesin içinin yandığı bu katliam, insanlara Allah Muhammed sevgisini hatırlatıyor. Biz Avrupa Alevi Düşünce Derneği olarak her daim barıştan sevgiden yana olacağız fakat yezide karşı da asla boyun eğmeyeceğiz. Gerçek Muhammed sevgisi, onun soyuna sahip çıkmaktır. Ya Hüseyin diyerek yası matemi herkesin yüreğinde bir acı olarak hissetmesini diliyoruz.

Ya Allah Ya Muhammed Ya Ali…”

AYNUR ASLAN

AVRUPA ALEVİ DÜŞÜNCE DERNEĞİ ÇANKIRI İL BAŞKANI

Çankırı - 13:48 A A
BENZER HABERLER