Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

87 YAŞINDAKİ FELÇLİ HASTAYI SEDYEDEN DÜŞÜRDÜLER

Yüksek ateş şikayetiyle Çankırı Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde gözlem altına alınan 87 yaşındaki kısmı felçli hasta Akif Çelik, sağlık görevlilerinin müdahalesi sırasında sedyeden düşürüldü. İddiaya göre evde ailesi tarafından bakımı gerçekleştirilen kısmı felçli Akif Çelik (87), 16 Kasım Cumartesi akşamı saat 18:00 sıralarında, yüksek ateş şikâyeti ile çağrılan 112 sağlık ekipleri tarafından ambulansla Çankırı Devlet […]
Çankırı - 18 Kasım 2019 23:36 A A

Yüksek ateş şikayetiyle Çankırı Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde gözlem altına alınan 87 yaşındaki kısmı felçli hasta Akif Çelik, sağlık görevlilerinin müdahalesi sırasında sedyeden düşürüldü.

İddiaya göre evde ailesi tarafından bakımı gerçekleştirilen kısmı felçli Akif Çelik (87), 16 Kasım Cumartesi akşamı saat 18:00 sıralarında, yüksek ateş şikâyeti ile çağrılan 112 sağlık ekipleri tarafından ambulansla Çankırı Devlet Hastanesi acil servisine götürüldü.  Yaşlı hasta acil servis gözlem odasında saat 23.55’te sağlık görevlilerince yapılan muayene sırasında sedyeden yere düşürüldü. Kafası yere çarpan Çelik’in, kafa ve kolunda kanamalı yaralanmalar meydana geldi.

Hasta yakınları, Akif Çelik’i yere düşüren görevlilerin panikle hastayı yerde bırakarak kaçtıklarını da iddia ettiler. Görevlilerin hasta yakınlarının tepkisinden korkup kaçtıkları ve hastanın da yine hasta yakınlarınca yerden kaldırılarak sedyeye konulduğu da gelen haberler arasında.

Ayrıca yaşlı hasta Akif Çelik’in yakınları olayda sorumlulukları bulunan sağlık görevlilerinden şikayetçi olduklarını ve hakettikleri cezaları almaları için de ellerinden geleni yapacaklarını söylediler.


Çankırı - 23:36 A A
BENZER HABERLER