13° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

81 İLDE KORONAVİRÜS DENETİMLERİ BAŞLADI

Türkiye genelinde 81 ilde koronavirüsle mücadele kapsamında yapılacak olan denetimlerde ekipler; otobüs, dolmuş ve taksileri durdurarak vatandaşların maske takıp takmadığını ve sosyal mesafe kuralına uyup uymadığını kontrol ediyor. İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine gönderdiği “Covid- 19 Tedbirleri Kapsamında Denetimler” konulu genelge ile 22 Temmuz Çarşamba günü (bugün) başta ticari taksiler, pazar yerleri, şehir içi ve […]
Çankırı - 22 Temmuz 2020 12:34 A A

Türkiye genelinde 81 ilde koronavirüsle mücadele kapsamında yapılacak olan denetimlerde ekipler; otobüs, dolmuş ve taksileri durdurarak vatandaşların maske takıp takmadığını ve sosyal mesafe kuralına uyup uymadığını kontrol ediyor.

İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine gönderdiği “Covid- 19 Tedbirleri Kapsamında Denetimler” konulu genelge ile 22 Temmuz Çarşamba günü (bugün) başta ticari taksiler, pazar yerleri, şehir içi ve şehirlerarası toplu ulaşım araçları olmak üzere vatandaşların yoğun olarak bulunduğu alanlarda denetim yapılacağı belirtilmişti.

Genelge gereği emniyet ekipleri Türkiye genelinde bugün sabah saatlerinden itibaren otobüs, dolmuş ve taksileri durdurarak şoför ve yolcuların maske kuralına uyup uymadığını kontrol edecekler. Genelgede, içerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat döneminde, salgınla mücadelenin genel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra her bir faaliyet alanı/iş kolu için alınması gereken önlemler ayrı ayrı belirlenerek, bu kural ve tedbirler çerçevesinde faaliyetlerinin sürdürülmesi sağlandığı ifade edildi.

Çankırı - 12:34 A A
BENZER HABERLER