29° Açık
  • EURO
  • DOLAR

ÖNCELİK HAYATIN ÖNCELİK YAYANIN

      Trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması ve yaya geçitlerinin kullanımının yaygınlaştırılması amacı ile “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla  81 ilde başlatılan etkinlikler ilimizde de yapıldı. 100. Yıl Kültür Merkezi önünde gerçekleştirilen “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” etkinliğinde yaya geçitleri Vali Abdullah Ayaz ve diğer katılımcılar tarafından kırmızıya boyandı. Vali Ayaz, etkinliğe katılan öğrencilere kırmızı […]
Çankırı - 30 Mart 2021 23:01 A A
      Trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması ve yaya geçitlerinin kullanımının yaygınlaştırılması amacı ile “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla  81 ilde başlatılan etkinlikler ilimizde de yapıldı.
100. Yıl Kültür Merkezi önünde gerçekleştirilen “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” etkinliğinde yaya geçitleri Vali Abdullah Ayaz ve diğer katılımcılar tarafından kırmızıya boyandı. Vali Ayaz, etkinliğe katılan öğrencilere kırmızı düdük ve trafik kurallarının anlatıldığı çeşitli hediyeler verdi.
Etkinlikte Vali Abdullah Ayaz, bu projenin İçişleri Bakanlığı tarafından uzun zamandır üzerinde durulduğunu hatırlattı. Projenin amacının yaya önceliğine dikkat çekmek olduğunu ifade eden Vali Ayaz, “Malumunuz, 30 Mart’ta Kırmızı Çizgimizi Çekiyoruz demiştik. Bu vesileyle öncelik yayanın, öncelik hayatın mottosunu bir kez daha hatırlatıyoruz. Yine sürücülerimizden kurallara uymalarını istiyoruz. Yaya geçitlerinde öncelik yayanın. İnsanlarımız birbirine saygılı olmalı. Çünkü bugün araba kullanıyorsak yarın yaya olacağız. Onun için araba kullandığımızda öncelik araçların, yaya olduğumuzda da öncelik yayaların olmasın. İnşallah bu etkinlikten sonra daha çok farkındalık oluşur. Vatandaşlarımız kazasız belasız, güvenli bir şekilde yaya geçitlerini kullanırlar” dedi.
GENÇLERİMİZİN BU FARKINDALIKLA YETİŞMESİNİ İSTİYORUZ
Gelecek nesillerin, gençlerin bu trafik kurallarının bilincinde yetişmesini istediklerinin altını çizen Vali Ayaz, “Çünkü bugünün küçükleri yarının büyükleri, yarının şoförleri olacaklar. Daha eğitimli daha bilinçli nesiller yetiştirmemiz lazım. Onun için öğrencilerimizi de davet ettik. Onlara hem kırmızı düdük hediye ettik hem de yaya geçidindeki durumu anlattık. Umuyoruz ki yeni nesiller mevcutlardan farklı bir mantalitede yetişir” şeklinde konuştu.
Çankırı - 23:01 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.