reklam
reklam
DOLAR31,5782% 0.66
EURO34,3104% 0.77
STERLIN40,0850% 0.85
FRANG35,6862% 0.46
ALTIN2.148,24% 2,25
BITCOIN2.148.6338.437
reklam

65 YAŞ ÜSTÜNE YASAKLAR GERİ Mİ DÖNÜYOR

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

Son zamanlarda artan korona vakaları üzerine 65 yaş üstü vatandaşlarımız için bir çok ilde kısıtlamalar geri döndü. Türkiye genelinde sürekli artan korona vaka sayıları nedeniyle 65 yaş üstü için kısıtlamaya giden il sayısı 30’a çıktı.

Ancak hayatlarının ikinci baharını yaşamakta olan 65 yaş üstü insanlarımız bu kısıtlamalara tepkili. Konu hakkında görüşlerine başvurduğumuzda “Biz zaten bütün yasak ve kurallara uyuyoruz, bu kurallara uymayanlar genelde gençler. Biz her yerde her zaman maskemizi de takıyoruz, sosyal mesafeye de uyuyoruz, yanımızda sürekli dezenfektan ve kolonya da bulunduruyoruz, ama yasaklar ilk önce bize geliyor. Madem öyle kurallara uymayanlara yasak koyulsun, başkalarının sorumsuzluğundan dolayı bizim özgürlüğümüzün kısıtlanmasını kabul etmiyoruz” diyerek serzenişte bulunuyorlar.

Şimdilik Konya, Tunceli, Balıkesir, Eskişehir, Erzincan, Ankara, İzmir, Manisa, Sivas, Kırıkkale, Bursa, Aksaray, Bartın, Kayseri, Şanlıurfa, Yalova, Siirt, Kahramanmaraş, Batman, Van, Gaziantep, Bolu, Niğde, Kilis, Giresun, Kütahya, Mardin, Ordu, Elazığ, Düzce olmak üzere toplam 30 ilimizde yürürlükte olan yasaklar arasında:

  • 65 yaş üstüne günün bazı saatlerinde sokağa çıkma ya da bazı cadde ve sokaklara giriş çıkış yasağı,
  • 65 yaş ve üstü vatandaşlarımızın düğün, nişan, kına törenlerine katılımlarının birinci yakını hariç olmak üzere kısıtlanması,
  • Market ve pazar yerlerine belirli saatler haricinde giriş çıkış yasağı,
  • Yine günün belirli saatleri dışında toplu taşıma araçlarına binme yasağı gibi maddeler bulunuyor.

Son günlerde pozitif vakaların çoğaldığı Çankırı’mızda ise henüz bir kısıtlama uygulanmazken, halkımızın kurallara uymaması durumunda İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun bu yönde bir karar alabileceği bilgisi verildi.

reklam

YORUM YAP