Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

65 YAŞ ÜSTÜNE VE PAZARLARA YENİ KISITLAMALAR GELDİ

Vali Abdullah Ayaz başkanlığında toplanan İl Hıfzısıhha Kurulu’nda yeni kararlar alındı. Sürekli artış gösteren korona vakalarını azaltmaya yönelik alınan bu kararlar, bundan sonra alınacak yeni kararların da habercisi gibi. Alınan yeni kararlara göre bundan böyle 65 yaş ve üzeri vatandaşlar 11:00 ve 15:00 saatleri arasında toplu taşıma araçlarını kullanabilecekler diğer saatlerde ise kullanamayacaklar. 65 yaş […]
Çankırı - 17 Eylül 2020 10:49 A A

Vali Abdullah Ayaz başkanlığında toplanan İl Hıfzısıhha Kurulu’nda yeni kararlar alındı. Sürekli artış gösteren korona vakalarını azaltmaya yönelik alınan bu kararlar, bundan sonra alınacak yeni kararların da habercisi gibi.

Alınan yeni kararlara göre bundan böyle 65 yaş ve üzeri vatandaşlar 11:00 ve 15:00 saatleri arasında toplu taşıma araçlarını kullanabilecekler diğer saatlerde ise kullanamayacaklar. 65 yaş üzeri vatandaşlar ise kendileri için ciddi bir kısıtlama olan bu karara itiraz ediyorlar ve kendilerinin herkesten daha çok Temizlik-Maske-Mesafe kurallarına uyduklarını ancak tüm kısıtlamaların ilk önce kendilerine uygulandığını, kendilerinden önce sokakta maskesiz gezen, mesafe ve temizlik kurallarına uymayanlara ceza ve kısıtlama uygulanması gerektiğini söylüyorlar.

Alınan diğer bir karar da pazarcı esnafını ve pazardan alışveriş yapanları ilgilendiriyor. Buna göre maske kullanımını aksattığı için pazar yerlerinde sigara içilmesi yasaklandı. Bu karar da pazarcı esnafı arasında tepkiyle karşılandı, görüşlerini belirten pazarcı kardeşlerimiz:

“Akşama kadar müşteriyle uğraşıyoruz, mal eksildikçe yeni mal getiriyoruz, akşama kadar stres içinde ve çok yoğun çalışıyoruz, iş arasında da birkaç tane sigara içiyoruz, bunun yasaklanması demek her gün binlerce lira ceza ödememiz anlamına gelir ki o zaman da çalışmamızın bir anlamı kalmaz, zararına çalışmış oluruz bu da marketlerin işine gelir, eğer marketleri zengin etmekse niyetleri biz tezgahlarımızı kapatıp gidelim.” diye dert yandılar.

 

Çankırı - 10:49 A A
BENZER HABERLER