13° Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

65 YAŞ ÜSTÜNE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

İçişleri Bakanlığı bugün yaptığı açıklamada, Koronavirüs tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üstü olan, ayrıca kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın bu geceyarısından itibaren sokağa çıkmalarına kısıtlama getirildiği bildirildi. Dünya genelinde yapılan bir araştırmaya göre Koronavirüs vakalarındaki yaş ortalaması 65, ölümlerdeki yaş ortalaması ise 78,5. Buna göre 65 yaş ve üzerindeki vatandaşlarımız en büyük risk grubunu oluşturuyor. Hükümet, […]
Çankırı - 21 Mart 2020 20:57 A A

İçişleri Bakanlığı bugün yaptığı açıklamada, Koronavirüs tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üstü olan, ayrıca kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın bu geceyarısından itibaren sokağa çıkmalarına kısıtlama getirildiği bildirildi.

Dünya genelinde yapılan bir araştırmaya göre Koronavirüs vakalarındaki yaş ortalaması 65, ölümlerdeki yaş ortalaması ise 78,5. Buna göre 65 yaş ve üzerindeki vatandaşlarımız en büyük risk grubunu oluşturuyor. Hükümet, Koronavirüsten korunabilmek ve yayılmasının önüne geçebilmek için yeni bir kararla en büyük risk grubundaki 65 yaş ve üstü için bu geceden itibaren bir çeşit sokağa çıkma yasağı getirdi.

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada “Bu gece yarısı saat 24:00 itibariyle 65 yaş ve üstü ayrıca kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın ikametlerinden dışarı çıkmaları, park, bahçe gibi açık alanlarda dolaşmaları İl İdaresi Kanunun 11. Maddesi ve Umumi Hıfzıssıhha Kanunun 27. Maddesi kapsamında sınırlandırılmıştır” denildi.

Türkiye’de Koronavirüsten 9 kişinin hayatını kaybettiği açıklanırken vaka sayısının 670’e yükseldiği bildirildi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise hayatını kaybeden vatandaşlarımızın ortak özelliğinin yaşlı ve direnci zayıf kimseler olduğunu vurgulayarak vatandaşlara daha dikkatli olmaları çağrısında bulunmuştu.

Çankırı - 20:57 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.