14° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

65 YAŞ ÜSTÜNE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI MÜJDESİ

      Koronavirüsle mücadelede aşılama çalışmaları sürüyor. Sağlık bakanı Fahrettin Koca’nın dün, 65 yaş üstü ve onların 60 yaş üstü eşlerinin aşılanmaya başlandığını duyurmasının ardından bugün de Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Hasöksüz, aşılamalarının sona ermesiyle birlikte 65 yaş üstü için uygulanan sokağa çıkma yasağının gevşetileceğini söyledi.      Hasöksüz, konu hakkında yaptığı müjdeli […]
Genel - 13 Şubat 2021 20:30 A A

      Koronavirüsle mücadelede aşılama çalışmaları sürüyor. Sağlık bakanı Fahrettin Koca’nın dün, 65 yaş üstü ve onların 60 yaş üstü eşlerinin aşılanmaya başlandığını duyurmasının ardından bugün de Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Hasöksüz, aşılamalarının sona ermesiyle birlikte 65 yaş üstü için uygulanan sokağa çıkma yasağının gevşetileceğini söyledi.

     Hasöksüz, konu hakkında yaptığı müjdeli açıklamada “65 yaş ve üstüne aşılama başladı. İkinci dozdan iki hafta sonra koruma etkisini gösterir. Yaşlılarda can kayıplarını düşürecektir. Sınırlamaların da hafiflemesi mümkün olabilir. Normalleşme için yeni kriterler de belirlendi, puanlama sistemine geçilecek, il il ilçe ilçe puanlama yapılacak. Komşu iki ilçeden birinde yasak sürerken diğerinde kaldırılabilecek. Türkiye’de kitlesel aşılamada sıra 65 yaş üstüne geldi. Salgında bugüne kadar can kayıpları genellikle +65 yaş grubunda görülüyordu, bu sebeple dünyada sağlık çalışanlarından sonra öncelik bu gruba verildi.” dedi.

Genel - 20:30 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.