14° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

65 YAŞ ÜSTÜNE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI KALKIYOR MU???

20 yaş altı ve 65 yaş üstündeki vatandaşlara uygulanan sokağa çıkma yasağı devam ederken, yetkililerden sürpriz bir açıklama geldi. 65 yaş üstüne uygulanan sokağa çıkma yasağında bazı değişiklikler yapılması ve bu gruptaki vatandaşların bazı şartları yerine getirmelerinden sonra hafta sonlarında sokağa çıkmalarına izin verilmesi gündemde. Koronavirüs salgınıyla ilgili aldığı kararları yeniden gözden geçiren hükümet, sokağa […]
Genel - 26 Nisan 2020 14:17 A A

20 yaş altı ve 65 yaş üstündeki vatandaşlara uygulanan sokağa çıkma yasağı devam ederken, yetkililerden sürpriz bir açıklama geldi. 65 yaş üstüne uygulanan sokağa çıkma yasağında bazı değişiklikler yapılması ve bu gruptaki vatandaşların bazı şartları yerine getirmelerinden sonra hafta sonlarında sokağa çıkmalarına izin verilmesi gündemde.

Koronavirüs salgınıyla ilgili aldığı kararları yeniden gözden geçiren hükümet, sokağa çıkması yasak olan 20 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlar için bir esneklik planlıyor. 20 yaş altı için olmasa da 65 yaş üstü vatandaşları kısmen rahatlatmak ve sürekli evde kalmanın yarattığı psikolojik sıkıntıları azaltmak için yöntem geliştiriliyor.

21 Mart’tan bu yana sokağa çıkamayan yaklaşık 7,5 milyon kişiyi ilgilendiren karara göre, 65 yaş üstündeki vatandaşlarımız hafta sonları maske takmaları ve sosyal mesafeyi korumaları şartıyla günlük 3 saat dışarı çıkabilecek.

20 yaş altındaki gençler ise koronavirüs taşıyıcısı olabilecekleri gerekçesiyle, bu kararların kapsamı dışında bırakıldı.

Genel - 14:17 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.