14° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

65 YAŞ ÜSTÜNE MEMLEKETLERİNE SEYAHAT İZNİ

Bilim Kurulu, telekonferans yöntemiyle bugün toplandı. Kurulda alınan kararları Sağlık Bakanı Fahrettin Koca düzenlediği basın toplantısında açıkladı. Bakan Koca açıklamasında yarından itibaren 65 yaş üstüne uygulanacak olan seyahat izni konusunda müjdeli haberler verdi. Koca açıklamalarına şöyle devam etti: “65 yaş üzeri büyüklerimizle ilgili sayın Cumhurbaşkanımızla da görüştüm. 65 yaş üzeri büyüklerimize küçük bir müjdemiz olacak. Sayın […]
Genel - 20 Mayıs 2020 20:59 A A

Bilim Kurulu, telekonferans yöntemiyle bugün toplandı. Kurulda alınan kararları Sağlık Bakanı Fahrettin Koca düzenlediği basın toplantısında açıkladı.

Bakan Koca açıklamasında yarından itibaren 65 yaş üstüne uygulanacak olan seyahat izni konusunda müjdeli haberler verdi. Koca açıklamalarına şöyle devam etti:

“65 yaş üzeri büyüklerimizle ilgili sayın Cumhurbaşkanımızla da görüştüm. 65 yaş üzeri büyüklerimize küçük bir müjdemiz olacak. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla Bilim Kurulu’nda görüşmüş olduk. 65 yaş üzeri büyüklerimiz eğer memleketlerine gitme noktasında sabit bir yere gittiğinden emin ise, sağlık durumları aile hekimleri açısından bir sorunları yoksa ilgili Kaymakamlıktan yanlarında zorunlu gerektiğinde bir veya iki kişi olmak suretiyle 1 aylık bir zaman zarfında dönmemek üzere bir izin durumu yarından itibaren söz konusu olacak. Bununla ilgili duyuru ayrıca İçişleri Bakanlığımız tarafından yapılmış olur. Bu hareketliliği sağlayan bir unsura dönmemeli.

Gidildiği yerin sabit olması aile hekimliği tarafından takip edilmesi ve gittiği yerde evden dışarı çıkmayacaklarından emin olmalıyız. Bu hareketliliğin yoğun olmamasını önemsiyoruz. Daha kontrollü ve uygun mekan söz konusu ise buraya geçişi sağlamak için şartları sağlamış olacağız.”

Genel - 20:59 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.