17° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

5 MART 1999… VALİ AYHAN ÇEVİK SUİKASTİ VE KORUMA POLİSİ NURETTİN CİNSOY’UN ŞEHADETİ…

Bundan tam 21 yıl önce 5 Mart 1999 günü, TİKKO terör örgütünün ölüm listesinde olan ve Tokat Valisi olarak görev yaptığı yıllarda yine aynı örgüt tarafından düzenlenen suikastle öldürülmek istenen dönemin Çankırı Valisi Ayhan Çevik’e Çankırı’da ikinci bir suikast düzenlendi. Terör olaylarına hiç te alışkın olmayan Çankırı, Vali Ayhan Çevik’e düzenlenen bu bombalama olayında koruma […]
Çankırı - 5 Mart 2020 23:34 A A

Bundan tam 21 yıl önce 5 Mart 1999 günü, TİKKO terör örgütünün ölüm listesinde olan ve Tokat Valisi olarak görev yaptığı yıllarda yine aynı örgüt tarafından düzenlenen suikastle öldürülmek istenen dönemin Çankırı Valisi Ayhan Çevik’e Çankırı’da ikinci bir suikast düzenlendi.

Terör olaylarına hiç te alışkın olmayan Çankırı, Vali Ayhan Çevik’e düzenlenen bu bombalama olayında koruma polisi Nurettin Cinsoy, esnaf kardeşimiz Alpay Evirgen, o sırada okula gitmekte olan öğrenci kardeşlerimiz Fatma Dönmez ve Emrah Ersoy’la birlikte toplam 4 şehit verdi.

Bu vahim olayın 21. yıldönümünde olayın geçtiği yerde düzenlenen anma programına İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, Şehit Erdem Öztürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri, Türkiye Gazi ve Şehit Aileleri Vakfı Çankırı Şubesi, Çankırı Şehit ve Gaziler Derneği, Çankırı Şehit ve Gazi Aileleri Derneği, şehitlerimizin aileleri, Emniyet Personeli ve öğrenciler katıldı. Ayrıca şehitlerimiz mezarları başında törenlerle, okunan Kur’an-ı Kerim’lerle ve edilen dualarla anıldı.

Olay 18 ailesi olarak bizler de şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine sabırlar diliyoruz.

Çankırı - 23:34 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.