reklam
reklam
DOLAR31,2277% 0.08
EURO33,9713% 0.24
STERLIN39,6481% 0.24
FRANG35,4950% -0.08
ALTIN2.038,85% -0,08
BITCOIN1.957.0835.779
reklam

5. ÇANKIRI TANITIM GÜNLERİ ANKARA’DA BAŞLADI

Yayınlanma Tarihi : Google News
5. ÇANKIRI TANITIM GÜNLERİ ANKARA’DA BAŞLADI
reklam
Çankırı’nın yerel kültürü Ankara’ya taşındı.  Bu yıl 5’incisi düzenlenen Çankırı Tanıtım Günleri etkinlikleri Başkent Millet Bahçesi’nde 5 Eylül Perşembe günü başladı. Çankırı Oğuz Boyları Yaren Ekibinin halkoyunları gösterisiyle açılışı yapılan tanıtım günleri etkinliklerinde Çankırı’nın geleneksel el sanatları, yemekleri, yöresel ürünleri ile sosyal ve kültürel değerleri Ankara’da vatandaşlarımızla buluştu.
TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş ve Anayasa Mahkemesi Üyesi Muhterem İnce’nin de katıldığı açılış programına, Çankırı Valisi M. Fırat Taşolar, Ak Parti Grup Başkanvekili ve Çankırı Milletvekili M. Emin Akbaşoğlu, MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çankırı Milletvekili Pelin Yılık, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Çıbık, İstanbul Çankırılı Dernekler Federasyonu Başkanı Zeynettin Aydın, Ankara Çankırılı Dernekler Federasyonu Başkanı Adem Can, yeni kurulan Çankırı Dernekler Konfederasyonu Başkanı Kaptan Mustafa Can, kaymakamlar, ilçe ve belde belediye başkanları, daire müdürleri, STK temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ve önceki dönem milletvekilleri ile Çankırılılar katıldı.
Tanıtım günlerinde Çankırı Belediyesinin standı, daha ilk günden yoğun ilgi gördü. Belediye, son dört yılda öne çıkan çalışmalarını, yöresel lezzetlerini ve üretken belediyecilik anlayışı ile tarım arazilerinden elde ettiği ürünleri, Çankırı dışında yaşayan hemşerilerine anlattı.  Ziyaretçiler, kaya tuzu serili Yer Altı Tuz Şehri maketine çıplak ayakla girerek stres attı.
Çankırı Valiliği, Çankırı Belediyesi, Ankara Çankırılılar Vakfı ve Çankırı Dernekler Federasyonu iş birliği ile Çankırı’nın geleneksel el sanatları, yemek, halk oyunları, yöresel ürünleri ile sosyal ve kültürel değerlerinin tanıtıldığı 5. Çankırı Tanıtım Günleri, 8 Ekim Pazar akşamına kadar Başkent Millet Bahçesi’nde ziyaretçilerini ağırlayacak. Çankırı Oğuz Boyları Yaran Ekibi gösterisi ile açılan fuarda her akşam birbirinden özel sanatçılar da ücretsiz sahne alacak.

reklam

YORUM YAP