17° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

5 BİN YILLIK TUZ MAĞARASINDA DERS

“Yaşadığım Şehri Öğreniyorum” projesi kapsamında, Çankırı Şehit Korhan Kuruçay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin yaşadıkları şehrin tarihi, kültürel ve turizm varlıklarını tanıyabilmesine imkan vermek ve daha geniş kitlelere ulaşması amacıyla tarihi ve turistik değerlere ziyaretler gerçekleştiriliyor. Bu kapsamda, Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı öğrencileri açık büfe dersini 5 bin yıllık olan Tuz Mağarası’nda işlediler. Tuz […]
Çankırı - 25 Aralık 2019 14:24 A A

“Yaşadığım Şehri Öğreniyorum” projesi kapsamında, Çankırı Şehit Korhan Kuruçay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin yaşadıkları şehrin tarihi, kültürel ve turizm varlıklarını tanıyabilmesine imkan vermek ve daha geniş kitlelere ulaşması amacıyla tarihi ve turistik değerlere ziyaretler gerçekleştiriliyor.

Bu kapsamda, Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı öğrencileri açık büfe dersini 5 bin yıllık olan Tuz Mağarası’nda işlediler. Tuz Mağarası’nda işlenen ders kapsamında öğrenciler hünerlerini sergileyerek çeşitli yiyecek ve içecekler ürettiler. Üretilen yiyecekler katılımcılara ikram edildi.

Okul Müdürü Hasan Kocaoğlu yaptığı açıklamada; “Kültürel ve tarihi geçmişimizi geleceğimize taşımak ve ilimizin tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini görmek, göstermek burada yaşayan herkesin görevi olmalıdır. Bu sayede bu etkinliği gerçekleştirilmesine vesile olan Çankırı Belediyesi,  İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve okulun yiyecek içecek hizmetleri alanı öğretmen ve öğrencilerine teşekkür ediyorum. Ayrıca etkinliğimiz esnasında, Tuz Mağarası’nı gezmeye gelen misafirlere de öğrencilerimiz tarafından yapılan ürünlerin ikram edilmesinden büyük mutluluk duydum” dedi.

Çankırı - 14:24 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.