Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

4.7 ŞİDDETİNDEKİ DEPREM KORKUTTU

Bu akşam saat 22:53’te Kalecik-Eskiköy’de yerin 6.7 km derinliğinde meydana gelen 4.7 şiddetindeki deprem Çankırı ve ilçelerinden de hissedildi. Halk arasında korkuya yol açan depremde ilk gelen haberlere göre can ve mal kaybı yok. Kırıkkale ve Ankara’dan da hissedilen deprem, bölge halkına çok önemli bir fay hattının üzerinde olduğumuzu bir kez daha hatırlattı. Ankara Valiliği’nin […]
Genel - 10 Ocak 2021 23:19 A A

Bu akşam saat 22:53’te Kalecik-Eskiköy’de yerin 6.7 km derinliğinde meydana gelen 4.7 şiddetindeki deprem Çankırı ve ilçelerinden de hissedildi. Halk arasında korkuya yol açan depremde ilk gelen haberlere göre can ve mal kaybı yok. Kırıkkale ve Ankara’dan da hissedilen deprem, bölge halkına çok önemli bir fay hattının üzerinde olduğumuzu bir kez daha hatırlattı.

Ankara Valiliği’nin konu hakkında yaptığı açıklamada “Saat 22:53’te ilimiz Kalecik ilçesi merkezli (AFAD verilerine göre) 4,5 şiddetinde bir deprem meydana gelmiştir. Şu ana kadar Kalecik Kaymakamlığına ve Valiliğimize intikal eden can veya mal kaybı bulunmamaktadır. Gelişmelerden kamuoyu bilgilendirilecektir.” denildi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ise açıklamasında “Ankara merkezli 4.5 büyüklüğündeki deprem hepimizi endişelendirdi. Ekiplerimiz teyakkuz halindeler. Bizlere Başkent 153 hattından ulaşabilirsiniz. Bütün vatandaşlarıma geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.” dedi.

Genel - 23:19 A A
BENZER HABERLER