16° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

32. AHİLİK HAFTASI YÂRAN KÜLTÜRÜ KUTLAMALARI BAŞLIYOR

Çankırı’da Salı günü başlayacak Ahilik Haftası öncesinde Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Osman Karadeniz, vatandaşları kutlamalara davet etti. Çankırı’da bu yıl 32. düzenlenecek olan Ahilik Haftası Yâran Kültürü Kutlamaları, 17 Eylül Salı günü Sultan Süleyman Camii’nde saat:06.00’da çorba ikramı ile başlıyor.  Esnaf Odaları Birlik Başkanı Osman Karadeniz, Ahiliğin Çankırı’da yüzyıllardır en güzel şekilde yaşatıldığı […]
Genel - 16 Eylül 2019 12:39 A A

Çankırı’da Salı günü başlayacak Ahilik Haftası öncesinde Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Osman Karadeniz, vatandaşları kutlamalara davet etti.

Çankırı’da bu yıl 32. düzenlenecek olan Ahilik Haftası Yâran Kültürü Kutlamaları, 17 Eylül Salı günü Sultan Süleyman Camii’nde saat:06.00’da çorba ikramı ile başlıyor. 

Esnaf Odaları Birlik Başkanı Osman Karadeniz, Ahiliğin Çankırı’da yüzyıllardır en güzel şekilde yaşatıldığı şehirlerin başında geldiğine dikkat çekerek, “Ahi Evran’dan başlayarak günümüze kadar uzanan Esnaf ve Sanatkârların en eski teşkilatı olan Ahilik, Yâran Kültürü ile özümsenerek günümüze kadar gelen kutlu bir gelenek halini almıştır. Ecdadımızdan yadigâr olan bu geleneği Çankırı’da her yıl olduğu gibi coşkulu bir şekilde bayram havasında kutlayacağız. Esnaflarımızı ve halkımızı Ahilik Haftası Yâran Kültürü Kutlamalarına davet ediyoruz.” dedi.

Çankırı’da bu yıl 32’ncisi düzenlenecek olan Ahilik Haftası, 10 yıldır ana sponsorluğunu üreten Türkiye’nin Bankası Halkbank’ın katkılarıyla daha geniş kapsamlı etkinliklerle kutlanıyor.

Genel - 12:39 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.