11° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI ZAFER KONSERİ İLE KUTLANDI

Çankırı Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. yıl dönümünü Zafer Konseri ile taçlandırdı. Fuar Yoluna kurulan sahne alanına binlerce kişi akın etti. 30 Ağustos Zafer Bayramı Çankırı’da coşku ile kutlandı. Zafer ile sonuçlanan Büyük Taarruz’un yıl dönüm kutlamaları gündüz Anıt Alanı’nda başlarken akşam saatlerinde ise Çankırı Belediyesinin düzenlediği Zafer Konseri ile 30 Ağustos coşkusu Fuar […]
Çankırı - 31 Ağustos 2021 11:33 A A

Çankırı Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. yıl dönümünü Zafer Konseri ile taçlandırdı. Fuar Yoluna kurulan sahne alanına binlerce kişi akın etti.

30 Ağustos Zafer Bayramı Çankırı’da coşku ile kutlandı. Zafer ile sonuçlanan Büyük Taarruz’un yıl dönüm kutlamaları gündüz Anıt Alanı’nda başlarken akşam saatlerinde ise Çankırı Belediyesinin düzenlediği Zafer Konseri ile 30 Ağustos coşkusu Fuar Yoluna taştı. Konser alanını dolduran binlerce kişi, ellerinde Türk bayrakları ile ünlü sanatçılar Ali Kınık ve Ece Seçkin’in sahnesini izledi.

Programın açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, 1071’de Alparslan’ın Türk Yurdu haline getirdiği Anadolu’nun, bundan tam 99 yıl önce 30 Ağustos 1922’de Büyük Taarruz ile hiç bir şekilde düşman işgaline geçmeyeceğinin tarihe kazındığını söyledi. Esen, “Büyük Komutan Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Dumlupınar’da bütün dünyada eşi benzeri görülmemiş bir kurtuluşun önemli bir zaferin imzası atılmıştır. Anadolu’nun ilelebet Türk Yurdu kalacağının Dünyaya ilanıdır. Her şeye rağmen bu vatanın dâhili ve harici düşmanları hainleri hiç eksik olmamıştır. Bu günlerde de içerden ve dışardan düşmanları eksik olmamıştır. Ama şunu bilsinler ki; başaramayacaklar. Bu millet her zaman zor şartlarda ve her türlü imkânsızlıklarda dahi küllerinden doğmayı bilmiştir. Milli ruh, cesaret ve asaleti ile el ele, omuz omuza her zorluğun üstesinden gelmiştir. Bu vesile ile başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi minnet ile anıyorum. Vatan; Ne Türkiye’dir Türklere ne de Türkistan. Vatan, büyük ve müebbet bir ülkedir, Türklere turan.” diyerek konsere katılan hemşehrilerine iyi eğlenceler diledi.

 30 Ağustos Coşkusu Sokağa Taştı

Fuar Yolunda yapılan Zafer Konseri, Çankırı halkının yoğun katılımı ile gerçekleştirildi. Vatandaşlar,  müzisyen ve şair Ali Kınık ile Türk pop müziği sanatçısı Ece Seçkin’in sahne performansını yakından izledi. Ellerinde Türk bayrakları ile şarkılara eşlik eden binlerce kişinin yanı sıra balkonlardan da Türk bayrakları ve Atatürk posterleri ile destek geldi. Balkonlardan gelen coşku, sanatçıların da dikkatini çekti. Şarkı aralarında balkonlardaki vatandaşlara da ayrıca seslenildi. Konser sonunda Başkan Esen, sanatçı konuklarına çiçek takdim ettikten sonra Çankırı’nın yöresel değerlerinden tuz lambası ve İnandık Vazosu da hediye etti.

 Belediyeden Duyarlılık Örneği

Çankırı Belediyesi, “Hem şarkılara hem de doğaya eşlik edelim.” sloganı ile katılımcılara seslendi. Can dostları için duyarlılık göstererek havai fişek gösterisinin yerine konser alanını dolduran binlere telefonlarının ışığı yaktırılarak eşlik ettirildi. Konser programı, ezan saatlerine göre hazırlandı. Fuar Yolunu dolduran kalabalık akşam ve yatsı ezanları okunduktan sonra eğlenmeye devam etti.

 Hilal Masa’dan Maske Desteği

Belediye Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Hilal Masa, konser alanına kurduğu stantta vatandaşlara maske ve dezenfektan desteği sağladı. Sahneden ise sürekli maske ve mesafe uyarıları yapıldı.

Belediye Ekiplerinin 30 Ağustos Mesaisi

Konser alanı süresince belediye mesai yaptı. Bölgedeki inşaat alanlarında gerekli tedbirleri alındı. Olası acil bir durum için alanda ambulanslar ve itfaiye aracı hazır bulunduruldu. Uygun alanlara hediyelik eşya, tanıtım stantları açıldı.

Çankırı - 11:33 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.