-8° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

250 BİN KONUT PROJESİ ÇANKIRI KURALARI ÇEKİLDİ

TOKİ’nin 250 bin Sosyal Konut Projesi kapsamında toplamda 2 bin 63 adet konutun yükseleceği Çankırı’da başvuru işlemleri tamamlandı ve nihayet kuraları da çekildi. Talihlilerin isim isim açıklandığı kura çekilişi ve sonuçları TOKİ YouTube sayfasından canlı olarak izlendi. Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi olan TOKİ İlk Evim İlk İşyerim projesinin Çankırı etabının kura çekimleri […]
Çankırı - 9 Aralık 2022 12:36 A A

TOKİ’nin 250 bin Sosyal Konut Projesi kapsamında toplamda 2 bin 63 adet konutun yükseleceği Çankırı’da başvuru işlemleri tamamlandı ve nihayet kuraları da çekildi. Talihlilerin isim isim açıklandığı kura çekilişi ve sonuçları TOKİ YouTube sayfasından canlı olarak izlendi.

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi olan TOKİ İlk Evim İlk İşyerim projesinin Çankırı etabının kura çekimleri 8 Aralık Perşembe günü saat 10:00’da 100.Yıl Kültür Merkezinde Noter huzurunda yapıldı. TOKİ konutlarının kura çekimi programına Vali Abdullah Ayaz, Milletvekilleri Emin Akbaşoğlu ve Salim Çivitcioğlu, İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Çıbık, Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Çerkeş Belediye Başkanı Hasan Sopacı, Kurşunlu Belediye Başkanı Şakir Kaymak, Korgun Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Kozan, Kültür ve Turizm İl Müdürü Muharrem Ovacıklı, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Selim Boyraz, TOKİ yetkilileri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Çankırı Merkez, Atkaracalar, Bayramören, Çerkeş, Ilgaz, Kızılırmak, Korgun, Kurşunlu, Orta, Şabanözü, Yapraklı ilçelerinde yapılacak olan konutların listesi şu şekilde:

Çankırı Merkez                 146

Çankırı Aşağı Pelitözü     400

Atkaracalar Çardaklı          45

Bayramören                        94

Çerkeş                                141

Ilgaz                                    244

Kızılırmak                          156

Korgun                                 90

Kurşunlu                            313

Orta                                      45

Dodurga                             100

Yaylakent                            45

Şabanözü                           150

Yapraklı                               94

TOPLAM                      2063 

Çankırı - 12:36 A A
BENZER HABERLER