14° Hafif yağmur
  • EURO
  • DOLAR

24 KASIM’DA “ŞEHİT ÖĞRETMENLER FOTOĞRAF SERGİSİ”

Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı (TÜRKAV) tarafından, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bugün Yunus AVM önünde “Şehit Öğretmenler Fotoğraf Sergisi” açıldı. Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’yla başlayan açılışa Kur’an-ı Kerim tilaveti ve şehit öğretmenlerimiz ve tüm şehitlerimiz için edilen dualarla devam edildi. TÜRKAV Çankırı Şube Başkanı İsa Bölükbaşı yaptığı açılış konuşmasında “Ezanı susturmak, göklerdeki al bayrağı […]
Çankırı - 25 Kasım 2020 00:04 A A

Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı (TÜRKAV) tarafından, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bugün Yunus AVM önünde “Şehit Öğretmenler Fotoğraf Sergisi” açıldı. Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’yla başlayan açılışa Kur’an-ı Kerim tilaveti ve şehit öğretmenlerimiz ve tüm şehitlerimiz için edilen dualarla devam edildi.

TÜRKAV Çankırı Şube Başkanı İsa Bölükbaşı yaptığı açılış konuşmasında “Ezanı susturmak, göklerdeki al bayrağı indirmek, vatanı bölmek isteyenler unutmasınlar ki, devleti ile elele verip milleti için çalışan Türk milliyetçileri var olduğu sürece hevesiniz kursağınızda kalacak” dedi.

Programda bir konuşma yapan TÜRKAV Genel Başkanı Ebubekir Korkmaz ise “Bir öğretmeni tarif etmem gerekiyorsa geleceğin mimarı ve geleceği inşa eden ilim öncüleri olarak görüyor ve kabul ediyorum” dedi. Kendisinin de 22 yıllık öğretmen olduğunu belirten Korkmaz “Yarınları inşa etmek, vatana millete hizmet edecek nesilleri yetiştirmek için fedakârca görev yapan öğretmenlerimizi şehit etmek insanlığa ihanettir” diye konuştu.

Açılış programı katılımcıların sergiyi gezmesiyle sona erdi. İkisi Çankırı’lı toplam 78 şehit öğretmenimizin fotoğrafının yer aldığı “Şehit Öğretmenler Resim Sergisi” 29 Kasım Pazar gününe kadar vatandaşların ziyaretlerine açık olacak.

Çankırı - 00:04 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.