reklam
reklam
DOLAR31,5756% 0.67
EURO34,3381% 0.84
STERLIN40,1479% 0.99
FRANG35,7123% 0.54
ALTIN2.148,11% 2,24
BITCOIN2.132.1457.878
reklam

23 NİSAN COŞKUSU ÇEVRİMİÇİ YAŞANDI

Yayınlanma Tarihi : Google News
23 NİSAN COŞKUSU ÇEVRİMİÇİ YAŞANDI
reklam
      Ülkemizi saran Covid-19 salgını nedeniyle bu yıl da birçok etkinlik çevrimiçi gerçekleştiriliyor. Her yıl meydanlarda çocukların coşkusuyla kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bu yıl ilk kez çevrimiçi olarak yapıldı.
      Çevrimiçi kutlamaya Vali Abdullah Ayaz, protokol mensupları, öğrenciler ve aileleri katıldı. Etkinlikte İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk ve Vali Abdullah Ayaz birer konuşma yaptılar.
      Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan programda çocuklara hitap eden Vali Abdullah Ayaz, Çocuk Bayramı ve Gazi Meclisimizin kuruluş yıldönümünü kutladı. “Bu bayramı okullarda çocuklarla hep beraber kutlamak isterdik” diyen Vali Ayaz, “Hayat biraz garipliklerle dolu. Bu yıl bize böyle bir bayram da yaşattı. Son bir yılda normal hayatımızdan epey uzaklaştık ama inşallah güzel günler yakın. Bütün çocuklarımızla inşallah daha nice bayramlara ve güzel günlere ulaşacağız. Cumhuriyetimizin kuruluşuna giden yolda hayatlarını ortaya koyarak şehit olanlara bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. Gazi olanlara bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.
Güzel günler yakın. Öncelik sağlık. Önümüzdeki dönemlerde hem okullarda eğitim-öğretiminiz normal devam edecek hem de önümüzdeki bayramları hep birlikte kutlayacağız.  Bu vesileyle bütün çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, bu programda emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.
      Vali Ayaz’ın ardından çocuklara hitap eden ÇAKÜ’nün çiçeği burnunda yeni Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi de  “Öncelikle bu güzel günümüzü ve bayramımızı kutluyorum. Milli reflekslerimizin, değerlerimizin, mücadelemizin tezahürü olan yansıması olan bu günlerin değerini çok iyi bilmemiz gerekiyor.  Özellikle bu vatanı bize emanet eden atalarımızın duygularını, düşüncelerini, ideallerini iyi bilmemiz gerekiyor. Bu nedenle bu milli reflekslerin yansıması olan bu günde ben başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla anıyorum. Gelecek sizlerindir. Bu doğrultuda çok önemli adımlarla, çok önemli potansiyel ve gayretle bize emanet edilen bütün unsurları ve değerleri yaşatacağınıza canı gönülden inanıyorum. Bayramınızı tekrar kutluyor sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.
      Konuşmanın ardından İstiklal Anaokulu öğrencilerinin rond gösterisi izlendi. Daha sonra İlker Tuncay İlkokulu öğrencisi Şevval Gedik 23 Nisan şiirini seslendirdi. Program, Öğretmen Pınar Köprülü’nün Altın Balta masalını okuması ve diğer etkinliklerin ardından sona erdi.
reklam

YORUM YAP