29° Açık
  • EURO
  • DOLAR

2023-2024 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI OKUL GÜVENLİĞİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen “Eğitim ve Güvenlik Projesi” kapsamında “Çocukların Eğitim Süreçlerinin Güvenliğine İlişkin Koruyucu ve Önleyici Hizmet Tedbirlerinin Artırılmasına Yönelik İş Birliği Protokolü” bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Çankırı Valisi M. Fırat Taşolar başkanlığında Muazzez Ser-Ved Amaratoğlu Ortaokulu Konferans Salonunda, Vali Yardımcısı İsmail Küreci, Çankırı Belediye Başkan V. Melih Yaylacı, İl Emniyet […]
Çankırı - 14 Eylül 2023 16:17 A A

İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen “Eğitim ve Güvenlik Projesi” kapsamında “Çocukların Eğitim Süreçlerinin Güvenliğine İlişkin Koruyucu ve Önleyici Hizmet Tedbirlerinin Artırılmasına Yönelik İş Birliği Protokolü” bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Çankırı Valisi M. Fırat Taşolar başkanlığında Muazzez Ser-Ved Amaratoğlu Ortaokulu Konferans Salonunda, Vali Yardımcısı İsmail Küreci, Çankırı Belediye Başkan V. Melih Yaylacı, İl Emniyet Müdürü Yılmaz Delen, İl Jandarma Komutanı Albay Yusuf Mutlu Genç, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü V. Bilal Erdoğan, İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Öztürk, mahalle muhtarları, okul aile birliği başkanları, il merkezinde faaliyet gösteren eğitim kurumu yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda okul güvenliği konusunda alınacak tedbirler görüşüldü.

Toplantıda Çankırı Valisi M. Fırat Taşolar, öncelikle bir öğrenci velisi olarak toplantıda bulunduğunu ifade ederek, okullarla ilgili olarak bir yıl boyunca aralıksız tüm güvenlik önlemlerinin alınacağını aktardı. Vali Taşolar’ın konuşmaları sonrası toplantı sırasıyla Çankırı İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, Çankırı Belediye Başkanlığı, Aile-Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından katılımcılara ilimiz genelinde alınan güvenlik önlemleri ve yapılan çalışmalar konulu sunumlar gerçekleştirildi.

Toplantı sonunda katılım sağlayan okul yöneticilerinin isteklerini dinleyen Vali Taşolar, talepler konusunda gerekli adımların atılacağını bildirerek katılımcılara ve eğitim camiasına teşekkürlerini iletti.

Çankırı - 16:17 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.