reklam
reklam
DOLAR31,5736% 0.66
EURO34,3320% 0.82
STERLIN40,0888% 0.87
FRANG35,6844% 0.46
ALTIN2.148,99% 0,00
BITCOIN2.154.5858.686
reklam

2023-2024 ADLİ YIL AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİ

Yayınlanma Tarihi : Google News
2023-2024 ADLİ YIL AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİ
reklam

Çankırı Adliyesi’nde 2023-2024 Yılı adli yılını için düzenlenen adli yıl açılış  programa Çankırı Cumhuriyet Başsavcısı Oğuz Şükrü Ener, Çankırı Adalet Komisyonu Başkanı Halim Arıstak, Çankırı Baro Başkanı Av. Mustafa Deniz, Hakim ve Cumhuriyet Savcıları, Avukatlar ve Adliye çalışanları katıldılar.

Açılış konuşmasını yapan Çankırı Cumhuriyet Başsavcısı Oğuz Şükrü Ener, “Hukukun üstünlüğü, adaletin hızlı, bağımsız ve tarafsız bir şekilde tesis edilmesi için fedakarca görev yapan, başta hakim, savcı ve avukatlarımız olmak üzere, adalet sistemimiz içerisindeki tüm yargı çalışanlarımızın yeni adli yılını kutlar,  yeni adli yılın ülkemize, milletimize ve yargı teşkilatımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.” şeklinde konuştu.

Çankırı Adalet Komisyonu Başkanı Halim Arıstak, yaptığı konuşmada, “2023 Yılı Hakim ve Savcılar Kurulu Kararnamesi ili Çankırı iline atandım, , Çankırı ilinde görev yapmaktan mutluluk duymaktayım, yeni adli yılın ülkemize, milletimize ve yargı teşkilatımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Çankırı Baro Başkanı Av. Mustafa Deniz ise “Yeni adli yılın tüm ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum.” diyerek başladığı konuşmasının devamında, “Yargı içerisinde birer zincir olan avukatlık ve adliye siteminin huzurlu güvenli bir şekilde halkımıza götürülmesinde birlikte çalışmaya devam edeceğiz, bizlere her zaman destek olan Çankırı Cumhuriyet Başsavcımıza ayrıca teşekkür etmek istiyorum, yeni adli yılın ülkemize, milletimize ve yargı teşkilatımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Adaletin tecellisi için fedakârca çalışan Hakimlerimiz, Cumhuriyet Savcılarımız, Avukatlarımız, Adliye ve Ceza İnfaz Kurumları personelimizin yeni adli yılını kutluyor, kendilerine başarılar diliyor, yeni adli yılın Çankırı Adliyemize, tüm yargı camiamıza ve aziz milletimize hayırlı olmasını temenni ediyoruz.

reklam

YORUM YAP