11° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

20 YAŞ ALTI VE 60 YAŞ ÜZERİNE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI… 31 İLE GİRİŞ ÇIKIŞ YASAĞI…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, düzenlediği basın toplantısıyla Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri üzerine alınan yeni kararları açıkladı. Koronavirüs tedbirleri gereği uygulamada olan yasakların kapsamları genişletilirken yeni yasaklar da yürürlüğe girdi. Yeni alınan kararlar gereği sokağa çıkma yasağı 65 yaş ve üzeri için geçerli iken bu sınır 60 yaş ve üzeri olarak değiştirildi, 20 yaş altı gençler de […]
Çankırı - 3 Nisan 2020 23:29 A A

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, düzenlediği basın toplantısıyla Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri üzerine alınan yeni kararları açıkladı. Koronavirüs tedbirleri gereği uygulamada olan yasakların kapsamları genişletilirken yeni yasaklar da yürürlüğe girdi.

Yeni alınan kararlar gereği sokağa çıkma yasağı 65 yaş ve üzeri için geçerli iken bu sınır 60 yaş ve üzeri olarak değiştirildi, 20 yaş altı gençler de yasaklılar grubuna eklendi.

Bunun yanında 30 büyük şehir ve Zonguldak iline de giriş çıkış yasağı getirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Daha önce şehirler arası toplu taşımayı izne bağlamıştık. Kendi arabalarıyla şehirlerarası yolculuk yapan vatandaşlarımızı da şehir girişlerinde kontrole tabii tutuyorduk. Bu gece itibariyle ülkemizin 30 büyük şehri ile akciğer rahatsızlıklarının sık görüldüğü Zonguldak ilimizi belirli istisnalar haricinde araç giriş çıkışına kapatıyoruz.” dedi.

Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Van büyükşehirleri ve Zonguldak ilinde bu gece yarısından itibaren gıda ilaç temizlik malzemesi gibi maddelerle, genelgeyle belirtilen sektörlerin lojistik araçları dışında giriş çıkış yapılamayacak. Yük ve izinli yolcu taşımacılığı yapanlar ile uluslararası yük taşımacılığı yapan araçların transit geçişleri devam edecek. İl Pandemi kurulları bu tedbirleri genişletebilecek.

Çankırı - 23:29 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.