Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

20 – 65 YAŞ ARASINDAKİ VATANDAŞLARA ÜCRETSİZ MASKE

Hükümetin, kamuya açık yerlerde maske takma zorunluluğu getiren yeni uygulamasına vatandaştan gelen “o zaman maskelerimizi devlet versin” çağrısına cevap gecikmedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan düğmeye bastı ve vatandaşın talebi en üst kademe tarafından onaylanmış oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Koronavirüsle mücadele kapsamında PTT’nin online satış platformu olan epttavm.com sitesi üzerinden her vatandaşa ücretsiz 5 adet 3 […]
Genel - 5 Nisan 2020 23:00 A A

Hükümetin, kamuya açık yerlerde maske takma zorunluluğu getiren yeni uygulamasına vatandaştan gelen “o zaman maskelerimizi devlet versin” çağrısına cevap gecikmedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan düğmeye bastı ve vatandaşın talebi en üst kademe tarafından onaylanmış oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Koronavirüsle mücadele kapsamında PTT’nin online satış platformu olan epttavm.com sitesi üzerinden her vatandaşa ücretsiz 5 adet 3 katlı maske dağıtımına başlandı. Maske 20 – 65 yaş arasındaki herkese ücretsiz veriliyor. 20 yaş altındaki ve 65 yaş üstündeki vatandaşlara ise ücretsiz maske dağıtımı yok.

Maskeleri almak için:

  1. www.maske.epttavm.com adresine giriş yapıyorsunuz.
  2. Sizden istenilen bilgileri doğru bir şekilde giriyorsunuz.
  3. Aile fertleriniz için de istiyorsanız onlar için ayrılan boşlukları da doğru bir şekilde dolduruyorsunuz.
  4. Siparişinizi tamamlayıp “Maske Siparişini Ver” yazısını tıklıyorsunuz.
  5. Sipariş onay kutucuğunu ekranınızda gördüğünüz zaman işlem tamamlanmış demektir.

Her hafta kişi başına 5 er adet olarak dağıtılacak olan maskeleri PTT Kargo verilen adrese ücretsiz olarak teslim edecek.

Genel - 23:00 A A
BENZER HABERLER