-0° Hafif kar yağışlı
  • EURO
  • DOLAR

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

Çankırı Barosu Başkanı Av. Mustafa Deniz, yarın kutlayacağımız 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı yazılı bir mesajla kutladı. Açıklamasına, “Ulusal  kurtuluş  mücadelemizin ilk  adımı  olan ve Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından gençlere armağan edilen 19 Mayıs  Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 103. yıldönümünü eksilmeyen bir coşkuyla kutluyoruz.” sözleriyle başlayan Deniz, şöyle devam […]
Çankırı - 18 Mayıs 2022 16:52 A A

Çankırı Barosu Başkanı Av. Mustafa Deniz, yarın kutlayacağımız 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı yazılı bir mesajla kutladı. Açıklamasına, “Ulusal  kurtuluş  mücadelemizin ilk  adımı  olan ve Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından gençlere armağan edilen 19 Mayıs  Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 103. yıldönümünü eksilmeyen bir coşkuyla kutluyoruz.” sözleriyle başlayan Deniz, şöyle devam etti:

“19 Mayıs, yeryüzünde başarıya  ulaşmış  ender bağımsızlık mücadelelerinden olan Kurtuluş Savaşı’mızın başlangıç tarihidir. Ülkenin içine düştüğü esaret fikrini külliyen reddederek “Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır.” bilinciyle Türk Ulusunun kaderinin yalnız ve ancak bağımsızlık olduğunu tüm dünyaya öğreten bir simgedir.

19 Mayıs 1919’da Samsun’da ateşlenerek Edirne’den Hakkâri’ye kadar tüm ülke sathına yayılan istiklal meşalesi, bugün de Türk gençliğinin ellerinde aynı kıvılcımla yanmaya devam etmektedir.

Ulu Önder, Türk gençliğine duyduğu güveni her fırsatta dile getirmiş ve kurduğu cumhuriyeti Türk gençliğine emanet etmiştir. Gençlik, bir milletin geleceğidir. Bugün bizlere düşen görev; Avrupa’nın en genç nüfuslu ülkesi olarak; Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, özgür düşünceli, cumhuriyeti ve demokrasiyi koruyan gençler yetiştirmek; bu sayede aziz vatanımızı medeniyetin beşiği haline getirmektir.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm Ulusumuzun 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor; Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere

, bağımsızlık ve vatan uğruna toprağa düşen Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, şehit ve gazilerimizi saygı ve hürmetle anıyoruz.”

Çankırı - 16:52 A A
BENZER HABERLER