Kapalı
  • EURO
  • DOLAR

19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ TÖRENLERLE KUTLANDI

Gaziler Günü ilimizde çeşitli etkinliklerle kutlandı. Her yıl 19 Eylül günü gerçekleştirilen Gaziler Günü kutlamaları kapsamında Atatürk Anıtına çelenk sunuldu. Vali M. Fırat Taşolar, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Salih Büyük, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Muharip Gaziler Derneği Başkanı Ahmet Çelik, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Yüksel Teke ve Çankırı Terörle […]
Çankırı - 19 Eylül 2023 16:22 A A

Gaziler Günü ilimizde çeşitli etkinliklerle kutlandı. Her yıl 19 Eylül günü gerçekleştirilen Gaziler Günü kutlamaları kapsamında Atatürk Anıtına çelenk sunuldu.

Vali M. Fırat Taşolar, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Salih Büyük, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Muharip Gaziler Derneği Başkanı Ahmet Çelik, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Yüksel Teke ve Çankırı Terörle Mücadele Kahramanları Derneği Başkanı Hilmi Bayram tarafından Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasıyla program başladı. Ardından saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşımız okundu.

Topçu Üsteğmen Muhammet Çoban günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı. Daha sonra Fatih Sultan Mehmet Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Edanur Öztürk ve Muharip Gaziler Derneği Üyesi Gazi Hüseyin Eroğlu tarafından şiirler okundu.

Muharip Gaziler Derneği Başkanı Ahmet Çelik’in konuşmasının ardından anıt alanında düzenlenen program sona erdi.

Anıt alanında düzenlenen programın ardından gazilerimiz ile aileleri ve şehit ailelerimiz onuruna Valiliğimiz tarafından yemek verildi.

Yemek programına Vali M. Fırat Taşolar ile Eşi Hanımefendi Didem Taşolar’ın yanısıra, AK Parti Grup Başkan Vekili Çankırı Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Salih Büyük, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, Cumhuriyet Başsavcısı Oğuz Şükrü Ener, Vali Yardımcıları İsmail Küreci, Recep Yüksel, İl Emniyet Müdürü Yılmaz Delen, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Yusuf Mutlu Genç, siyasi partilerin il başkanları, daire amirleri, STK temsilcileri, gazilerimiz ile aileleri ve şehit ailelerimiz katıldı.

 

Çankırı - 16:22 A A
BENZER HABERLER