17° Açık
  • EURO
  • DOLAR

19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ MESAJI

      Sakarya Meydan Muharebesi’nin kazanılmasından sonra, TBMM tarafından 19 Eylül 1921 tarihinde Başkomutan Mustafa Kemal ATATÜRK’e “Mareşal” rütbesi ve “Gazi” unvanının verilmesi nedeniyle 19 Eylül günü “Gaziler Günü” olarak kutlanmaktadır. Bu özel gün vesilesiyle; canlarını hiçe sayarak önce millet, bayrak ve vatan diyen, bu topraklarda huzurla yaşamamız için mücadele veren tüm kahraman gazilerimizi […]
Çankırı - 19 Eylül 2021 22:32 A A
      Sakarya Meydan Muharebesi’nin kazanılmasından sonra, TBMM tarafından 19 Eylül 1921 tarihinde Başkomutan Mustafa Kemal ATATÜRK’e “Mareşal” rütbesi ve “Gazi” unvanının verilmesi nedeniyle 19 Eylül günü “Gaziler Günü” olarak kutlanmaktadır. Bu özel gün vesilesiyle; canlarını hiçe sayarak önce millet, bayrak ve vatan diyen, bu topraklarda huzurla yaşamamız için mücadele veren tüm kahraman gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum.
Her karış toprağı uğruna nice canlar verilen aziz vatanımızın kuruluşundan milli birlik ve beraberliğimizin daim hale gelmesine kadar zor şartlar altında verilen mücadelelerin ve şanlı tarihimizin kahramanları gazilerimiz, milletimizin gönlünde müstesna bir yere sahiptirler. Aziz şehitlerimizle birlikte gurur ve övünç kaynağımız olan gazilerimizin vatanseverlik ve cesaretleri milletimizin tüm fertlerince örnek alınmaktadır. Devletimiz de, bugüne kadar olduğu gibi bütün imkânlarıyla her daim minnettar olduğumuz gazilerimizin yanlarında olmaya devam etmektedir.
Ecdadımızın hatırası olarak bizlere emanet edilen vatan topraklarının kutsallığı bilincini, umudumuz ve yarınlarımız olan gençlerimize kazandırmak, şehitlerimiz ve gazilerimize karşı borcumuzdur. Bugünlere kadar ay yıldızlı al bayrağımızın altında millet olarak nasıl birlik ve beraberlik içinde yaşadığımızı, egemenlik ve bağımsızlığımız için verilen mücadelelerin önemini her fırsatta dile getirmek hepimizin görevi olmalıdır. En yüce makam olan şehitlik ve gazilik makamlarına ulaşma yolunda Türk Milletinin her bir ferdinin büyük kahramanlıklar sergileyerek kanlarıyla suladıkları kutsal topraklarımıza aynı güçle, övünç ve onurla sahip çıkmalıyız.
Gazilerimizin onur günü olan “Gaziler Günü” vesilesiyle, başta Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden kahraman gazilerimizi rahmetle anıyor; hayatta olan gazilerimizin bu özel gününü tebrik ediyor ve huzurlu, sağlıklı, mutlu bir ömür diliyorum.
Abdullah AYAZ
Çankırı Valisi
Çankırı - 22:32 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.