24° Az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

18 MART ŞEHİTLER GÜNÜ MESAJI

18 Mart, Şehitler Günü’dür ve Gün, başlangıcını ve ruhunu 18 Mart 1915’te Çanakkale’de aziz milletimizin insanlık tarihinin en şanlı sayfalarından birini yazdığı destandan almaktadır.  Tarihimizin her döneminde, vatanımızı işgal etmek, milletimizi esir etmek isteyenler olmuştur. Bu kutsal vatan, kahraman ecdadımızın bizlere emanetidir. Bu emanete layıkıyla sahip çıkmak, bu topraklar üzerinde hayat süren milletimizin her ferdinin […]
Çankırı - 17 Mart 2020 18:50 A A

18 Mart, Şehitler Günü’dür ve Gün, başlangıcını ve ruhunu 18 Mart 1915’te Çanakkale’de aziz milletimizin insanlık tarihinin en şanlı sayfalarından birini yazdığı destandan almaktadır. 

Tarihimizin her döneminde, vatanımızı işgal etmek, milletimizi esir etmek isteyenler olmuştur. Bu kutsal vatan, kahraman ecdadımızın bizlere emanetidir. Bu emanete layıkıyla sahip çıkmak, bu topraklar üzerinde hayat süren milletimizin her ferdinin vatan borcudur. 

Milletimizi esir etmek isteyenlere karşı göğsünü siper eden ve vatanımızın bütünlüğüne kast edenlere karşı canlarını bir an bile tereddüt etmeksizin feda eden aziz şehitlerimiz Çanakkale’de bir destan yazmıştır. Bu vatan, onların bizlere emanetidir. Bu emanete layıkıyla sahip çıkmak, bu topraklar üzerinde hayat süren milletimizin her ferdinin vatan borcudur. 

Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin Şehitler Günü’nü kutluyor; başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere aziz şehitlerimizi minnet ve rahmetle yâd ediyorum. 

Hamdi Bilge Aktaş
Çankırı Valisi

Çankırı - 18:50 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.