13° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ MESAJI

Vatan ve millet aşkıyla, ülkemizin bağımsızlığı ve bölünmezliği uğruna toprağa düşen yiğitlerin, aziz şehitlerimizin yâd edildiği “Şehitler Günü” Türk Milleti için büyük bir gurur ve onur vesilesidir. Şanlı al bayrağımızın ilelebet dalgalanması için canlarını feda eden şehitlerimizin hiçbir değerle ölçülmeyecek eşsiz kahramanlıkları, büyük bir saygı ve minneti hak etmektedir. Aziz şehitlerimizin üzerimizdeki hakları hiçbir suretle […]
Çankırı - 16 Mart 2021 18:03 A A

Vatan ve millet aşkıyla, ülkemizin bağımsızlığı ve bölünmezliği uğruna toprağa düşen yiğitlerin, aziz şehitlerimizin yâd edildiği “Şehitler Günü” Türk Milleti için büyük bir gurur ve onur vesilesidir. Şanlı al bayrağımızın ilelebet dalgalanması için canlarını feda eden şehitlerimizin hiçbir değerle ölçülmeyecek eşsiz kahramanlıkları, büyük bir saygı ve minneti hak etmektedir. Aziz şehitlerimizin üzerimizdeki hakları hiçbir suretle ödenmeyecek kadar büyüktür. Milletimiz onları daima minnetle hatırlamaktadır.

Aynı zamanda bugün, muazzam bir azim ve sarsılmaz bir kararlılığın timsali olan 18 Mart 1915 Çanakkale Destanı’nın 106. yıldönümünü idrak ediyoruz. Malazgirt’ten Çanakkale’ye, Sakarya’dan Dumlupınar’a, Büyük Taarruz’dan 15 Temmuz’a, Fırat Kalkanı’ndan Zeytin Dalı’na, Barış Pınarı’na ve Bahar Kalkanı’na kadar tarihi birçok zaferle dolu olan bir millet olarak bizler, ülkemizin geleceği için aynı ruh ve inançla ecdadımızın izinde yürümeye devam edeceğiz.

Vatanımızın dört bir köşesinde yatan aziz şehitlerimizden aldığımız güç ve inançla, ülkemize yönelik her türlü tehdide karşı, milletçe tek yürek olarak vatanımıza sahip çıkmak;  birliğimizi ve kardeşliğimizi muhafaza etmeye dört elle sarılmak önceliğimiz olmalıdır. Bilmek ve asla unutmamak gerekir ki, şanlı bayrağımızın özgürce dalgalanması için omuz omuza, birlik beraberlik içerisinde verilen mücadelelerden ders çıkararak bu şuuru gelecek nesillere miras bırakmak, istiklâlimiz adına son derece önemlidir.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor; onların bizlere emanetleri olan kıymetli şehit ailelerimize, gazilerimize ve ailelerine şükranlarımı sunuyorum.

Abdullah AYAZ
Çankırı Valisi

Çankırı - 18:03 A A
BENZER HABERLER