reklam
reklam
DOLAR 31,0240 % 0.05
EURO 33,7016 % 0.27
STERLIN 39,2561 % 0.08
FRANG 35,3069 % 0.14
ALTIN 2.021,07 % 0,14
BITCOIN 1.618.345 -0.827
reklam

174 ALO GIDA TÜM İHBARLARI DEĞERLENDİRİYOR

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

Tarım ve Orman Bakanı Sayın Dr. Bekir PAKDEMİRLİ’nin talimatıyla 81 ilde ürün bazlı denetimleri Çankırı’da da devam ediyor. Süt ve Süt Ürünleri ve Takviye Edici Gıda Üretimi başta olmak üzere 23.02.2020 Pazar gününe kadar ürün bazlı denetimler devam edecektir.

Denetim Seferberliği sloganı ile başlatılan ve tüm kontrol görevlilerinin katılımıyla gerçekleştirilen denetleme sürecinde, gıda güvenirliğini sağlamak amacıyla Çankırı il merkezi ve ilçelerindeki üretim, satış ve toplu tüketim yerlerinde denetimler gerçekleştiriliyor.

Çankırı Tarım ve Orman İl Müdürü Osman ÇAKIR, “Çiftlikten sofraya, ham maddenin başlangıcından son mamule kadar her aşamada denetim faaliyetleri yürütüyoruz. Kontrol planları kapsamında risk esasına göre uygun sıklıkta, haber vermeden hassasiyetle denetimlerimizi gerçekleştiriyoruz. Çankırı Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Gıda Kontrol Görevlilerince hafta başından bu yana Et ve Et Ürünleri Üreten İşletmeler ve Süt ve Süt Ürünleri Üreten İşletmeler ve Takviye Edici Gıda Üreten İşletmelerin denetimleri gerçekleştirilmiştir. Bu kapsamda eksiklik görülen işletmelerde idari yaptırım ve cezai işlemlerin yanı sıra İyi Hijyen Uygulamalarına yönelik eğitim ve bilgilendirme çalışmaları devam edecek olup, vatandaşımızın güvenilir gıda tüketmesi için bütün denetçi arkadaşlarımız özveriyle çalışmalarını yürütmektedirler.” dedi.

Çankırı Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Gıda Kontrol Görevlilerince halkımızın güvenilir gıdaya erişimi ve sağlıklı gıda tüketimi için denetimler devam edecektir.

reklam

YORUM YAP