16° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

15 TEMMUZ VEFA TURUNA KATILAN BİSİKLETÇİLER İLİMİZDEN UĞURLANDI

      15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile 18 Vites Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübü tarafından koordine edilen 15 Temmuz Vefa Turu, bisiklet sporcularının ilimizden uğurlanmasıyla başladı. Bugün saat 10.00’da Karatekin Parkında, Vali Abdullah Ayaz, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutan Vekili J. […]
Çankırı - 12 Temmuz 2021 21:19 A A
      15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile 18 Vites Bisiklet ve Doğa Sporları Kulübü tarafından koordine edilen 15 Temmuz Vefa Turu, bisiklet sporcularının ilimizden uğurlanmasıyla başladı.
Bugün saat 10.00’da Karatekin Parkında, Vali Abdullah Ayaz, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Komutan Vekili J. Alb. Erol Özpulat, Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak, AK Parti İl Başkanı Av. Abdulkadir Çelik, Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yüksel Teke, Çankırı Şehit ve Gaziler Derneği Başkanı Mehmet Uçar ve diğer protokol mensupları tarafından uğurlanan bisiklet sporcuları, Çankırılı olan 11 şehidimizin kabirlerinden alınan toprağı teslim alarak Niğde’de ebedi istirahatgâhındaki Ömer Halisdemir’in kabrine götürdükten sonra Çankırı’ya dönecek.
Uğurlamada konuşan Vali Abdullah Ayaz, geçen yıl da aynı etkinliğin gerçekleştirildiğini hatırlatarak, “Bisiklet sporcularımız geçen yıl olduğu gibi bu yıl da şehrimizde, şehit kabirlerinden aldıkları toprakları Şehit Ömer Halisdemir’in kabrine götürecekler.” dedi.
Bu yıl da 15 Temmuz’a yakışır şekilde etkinlikler yapılacağını ifade eden Vali Ayaz şunları söyledi: “Etkinliklerimize vatandaşlarımızın katılımı ne kadar fazla olursa bizim için o kadar faydalı olacak. Bugün arkadaşlarımız 453 kilometre pedal çevirecekler. Bu etkinlik geleneksel hale gelecek. Biz vatandaşlarımız için de bir bisiklet turu düzenliyoruz. Ona da tüm vatandaşlarımızı davet ediyoruz. Bu etkinliği düzenleyen ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”
Vali Abdullah Ayaz ve diğer protokol mensupları daha sonra, yola çıkacak olan bisiklet sporcularına şehitlerimizin kabirlerinden alınan toprakları teslim etti. Ardından bisiklet sporcuları ilimizden uğurlandı.
Çankırı - 21:19 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.