11° Parçalı az bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

BELEDİYEDEN ETKİN MÜCADELE

Çankırı Belediyesi, uçucu vektörlere karşı mücadeleyi daha etkili hale getirmek için kışlak mücadelesinin startını verdi. Şehir merkezinden başlayan çalışmaların tüm mahallelerde bulunan kanallarda devam edeceği bildirildi. Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, bahar aylarında üremeye başlayan larvalar için kış döneminden önlem almaya başladı.  Uçucu vektörlerin en çok ürediği alanlardan birisi olan rögarlar, biosidal ürünlerle ilaçlanmaya […]
Çankırı - 6 Aralık 2019 19:46 A A

Çankırı Belediyesi, uçucu vektörlere karşı mücadeleyi daha etkili hale getirmek için kışlak mücadelesinin startını verdi. Şehir merkezinden başlayan çalışmaların tüm mahallelerde bulunan kanallarda devam edeceği bildirildi.

Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, bahar aylarında üremeye başlayan larvalar için kış döneminden önlem almaya başladı.  Uçucu vektörlerin en çok ürediği alanlardan birisi olan rögarlar, biosidal ürünlerle ilaçlanmaya başlandı. 

Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen,  ilaçlama çalışmalarının özellikle bahar döneminde gerçekleştirilen vektörle mücadele için ön hazırlık olduğunu belirterek uçucu vektörlerin üreme kaynaklarını kontrol altına almak istediklerini kaydetti. Esen, ilaçlama çalışmalarının tüm mahallelerdeki rögarlarda üç kez tekrarlanacağını belirterek çalışmaların Mart ayı sonuna kadar süreceğini söyledi.  

Çankırı - 19:46 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.