reklam
reklam
DOLAR31,2277% 0.08
EURO33,9713% 0.24
STERLIN39,6481% 0.24
FRANG35,4950% -0.08
ALTIN2.038,85% -0,08
BITCOIN1.957.0835.779
reklam

YURDUN DÖRT BİR YANINDAKİ ÇANKIRI’LI ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİ, YALNIZ DEĞİLSİNİZ…

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

Çankırı Şehit ve Gaziler Derneği Çankırı dışında yaşayan Şehit ve Gazi ailelerine ulaşabilmek ve onların da sorunlarına çare olabilmek amacıyla bir çalışma başlattı. Buna göre tüm illerdeki Çankırı STK’ları ile koordineli bir şekilde çalışılarak yurdun dört bir yanındaki Çankırı’lı Gazilerimize, Şehit ve Gazi ailelerine ulaşılacak.

Konu ile ilgili Dernek Yönetimi’nce yapılan açıklama şöyle:

VATANA CAN, BAYRAĞA AL RENGİNİ KANIYLA VEREN KOÇ YİĞİTLER RAHAT UYUYUN VE EMİN OLUN UNUTULMADINIZ, UNUTULMAYACAKSINIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ

Şehidimin Emanetleri Annelerimiz Babalarımız, Şehidimin Can Eşleri ve Ciğer pareleri Evlatlarımız için bu yola Baş koyduk. Unutuldunuz hata ettik ders çıkardık. Daim yanınızda olamaz isek de sizleri hatırlamak-hatırlatmak adına VATANA CAN- BAYRAĞA RENK OLMUŞ ( Resmi Kayıtlara göre terör ve 15 Temmuz sürecinde mağdur olmuş )197 ŞEHİDİMİZİN Ailelerinin; 120 si il dışında 77 si ilimiz merkezinde ve ilçelerinde ikamet etmektedir. Bu DEĞERLERİMİZİN HATIRLANMASI EMANETLERİNE SAHİP ÇIKILMASI adına ve ayrıca Cennet ülkemizin değişik illerinden Çankırı’mızda ikamet eden ŞEHİT yakınlarımız ve Gazilerimizin Tespit edilmesi Hatırlanması ve GÖNÜL SOFRALARINA misafir olarak hak ettikleri Saygı, ilgi ve alakayı gösterebilmek için Saygı değer Halkımıza güvenerek bir çalışma başlattık. Bu Çalışmamız da il dışında faaliyet gösteren ÇANKIRI DERNEKLERİMİZ  ile istişare yaparak Şehitlerimizin ilimiz dışında ikamet eden Emanetlerinin de hatırlanması için görüşlerini aldık ve GÜVENiMiZiN NE KADAR HAKLI OLDUĞUNU KOCA YÜREKLİ CAN HEMŞEHRİLERİMİZDEN pozitif geri dönüşlerde bir kez daha öğrenmiş olduk.

Bu Kapsamda Bizlere Desteklerini esirgemeyen ve gücümüze güç katacağına inandığımız iletişim halinde olduğumuz

İSTANBUL ÇANKIRI DERNEKLERİ FEDERASYONU Başkanı Sayın Zeynettin AYDIN

ANKARA ÇANKIRILILAR DERNEĞİ Başkanı Sayın Aydın ÖKSÜZ

İZMİR ÇANKIRILILAR DERNEĞİ Başkanı Sayın Bekir YURT

ÇAYIROVA ÇANKIRILILAR DERNEĞİ Başkanı Sayın Habip KÖSE

ANTALYA ÇANKIRILILAR DERNEĞİ Başkanı Sayın Mehmet YAKAR ‘ a sonsuz şükranlarımızı sunarız.

Çankırı Şehit ve Gaziler Derneği olarak DEĞERLİ ÇANKIRI lı Hemşehrilerimiz sizlerden aldığımız güç ile

Dernekler olarak Unutulmuş Kore ve Kıbrıs Şehitlerimizin bilgileri ve yakınları ile (Resmi Kayıtlara göre) terör ve 15 Temmuz sürecinde mağdur olan 224 GAZİMİZ ile 318 KORE ve KIBRIS GAZİMİZ ve Ahirete irtihal etmiş Gazilerimizin Emanetlerine de ULAŞMAK adına program dahilinde değerlendirmek cesaretini verdiğiniz için hepinizden ALLAH RAZI OLSUN.

Devletimiz imkanları ile her daim yanımızdadır. Ancak bizler Dernekler olarak Hem Devletimize hem de Şehitlerimizin Emanetleri ile Gazilerimiz ve Emanetlerine sahip çıkmak adına İlgili Kurumlardan istişare ile destek alarak Sosyal Psikolojik sorunlarımızın tespiti ve sorunlarımızın giderilmesi noktasında neler yapabiliriz, Ülkemizin küçük illerinden olmamıza rağmen nüfus oranına göre en çok şehit veren illerimizden biri olan Çankırı’mızın ŞEHİTLER ANITI PROJESİ ile siz değerli hemşehrilerimiz ve kurumlarımızın desteği ile yakın zamanda proje aşamasına başlayacağımız ŞEHİTLER ORMANI PROJESİ’ne hem desteklerinizi hem de katkılarınızı bekliyoruz. Çankırı Şehit ve Gaziler Derneğimiz için yer sorunumuz geçici olarak giderilmiş olduğundan Tüm halkımızı Derneğimize Şehit Babalarımız ve Gazilerimiz ile Bir olmaya Birlik olmaya, sohbete ve çay içmeye bekliyoruz.

reklam

YORUM YAP