Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

110 ÖZEL HAREKÂT POLİSİ GÖREVE HAZIR

      Çankırı Şehit Seyit Saraç Özel Harekat Polis Eğitim Merkezi, 62. Dönem Temel Özel Harekat Kursu sonunda 110 Özel Harekat Polisini daha mezun etti. Sertifika törenine Vali Abdullah Ayaz’ın yanı sıra Özel Harekat Başkanı Selami Türker, İl Emniyet Müdürü Yılmaz Delen, Çankırı Şehit Seyit Saraç Özel Harekat Polis Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Özge, […]
Çankırı - 26 Kasım 2021 20:45 A A

      Çankırı Şehit Seyit Saraç Özel Harekat Polis Eğitim Merkezi, 62. Dönem Temel Özel Harekat Kursu sonunda 110 Özel Harekat Polisini daha mezun etti. Sertifika törenine Vali Abdullah Ayaz’ın yanı sıra Özel Harekat Başkanı Selami Türker, İl Emniyet Müdürü Yılmaz Delen, Çankırı Şehit Seyit Saraç Özel Harekat Polis Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Özge, Özel Harekat Başkanlığı yetkilileri, emekli Özel Harekat mensupları ve Eğitim Merkezi öğrencileri katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan törenin açılış konuşmasını Çankırı Şehit Seyit Saraç Özel Harekat Polis Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Özge yaptı. Ardından konuşan Özel Harekat Başkanı Selami Türker, mezun polislere tavsiyelerde bulundu.

Törende söz alan Vali Abdullah Ayaz, ülkemizin terörle mücadelede son yıllarda büyük başarılar ortaya koyduğunu ifade etti. Bunun, ülkemizin ulaştığı teknolojik seviye, yeni gelişen İnsansız Hava Araçları, Silahlı İnsansız Hava Araçları ve diğer noktalardaki savunma sanayindeki atılımlar sayesinde olduğunu belirten Vali Ayaz, şunları söyledi:

“Ama bunun yanında belki de en önemlisi iyi eğitim görmüş personellerimizin katkılarıyla bu başarıya ulaşmış olduk. Bundan önceki mensupların ortaya koydukları başarılı mücadeleyi inşallah eğitimlerini tamamlamış ve bunun akabinde sahaya yeni görev yerlerine gidecek olan arkadaşlarımız yani sizler ortaya koyacaksınız. İnşallah önümüzdeki yıllarda artık terörü, teröristi, terörle mücadeleyi gündemimizden çıkarmış ülkemizi çok daha güvenli hale getirmiş olarak, gelecek nesillere bu emaneti teslim etmiş olacaksınız. Ben sizlere başarılar diliyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Sizlerin eğitimlerinde bu günlere gelmenizde emeği geçen tüm emniyet mensuplarımıza, Özel Harekat Eğitim Merkezimizin başta Müdürü olmak üzere tüm çalışanlarına huzurlarınızda teşekkür ediyorum.”

Konuşmalardan sonra mezun kursiyerlere sertifikaları Vali Abdullah Ayaz ve diğer katılımcılar tarafından verildi. Ardından Özel Harekat yemini edildi. Tören sonunda Özel Harekat Polislerinin eğitimlerinden kesitlerin yer aldığı bir video izlendi. Sertifika töreni, toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Çankırı - 20:45 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.