reklam
reklam
DOLAR 31,0079 % 0.31
EURO 33,5437 % 0.26
STERLIN 39,1889 % 0.35
FRANG 35,2343 % 0.43
ALTIN 2.016,43 % 0,22
BITCOIN 1.598.400 -0.612
reklam

1074 ÇANKIRISPOR YENİ BAŞKANINI SEÇTİ

Yayınlanma Tarihi : Google News
1074 ÇANKIRISPOR YENİ BAŞKANINI SEÇTİ
reklam

1074 Çankırıspor Kulübü bir süre önce Alaattin Arslan ve ekibinin yönetimden istifa kararıyla sarsılmıştı. Alaattin Arslan, düzenledikleri  basın toplantısıyla istifalarının nedenini anlattı ardından da yeni yönetim kurulunu tanıttı. Arslan, konuşmasında şunları söyledi:

“Bundan sonraki süreçte işlerimizdeki yoğunluğun artacağından dolayı 1074 Çankırıspor yönetimindeki 2 yıl süren görevimi bugün itibarıyla bırakıyorum. Ama tabiî ki 1074 Çankırıspor’a olan sevdamız hiçbir zaman bitmeyecektir. Bundan sonra da 1074 Çankırıspor’un yönetiminin içerisinde bulunmaya devam edeceğim. Buradan bizlere 2 sene içerisinde destek olan Dora Glass camlarının sahibi Burhan abimize, NATA Holding’in sahibi Namık Tanık abimize, Yunus Marketler zincirine, Selahattin Düzbasan abimize, Hakan Aslan kardeşimize, Ediz Başaran abimize, Çankırı Milletvekillerine, eski Milletvekili İdris Şahin beye, önceki Valimiz Hamdi Bilge Aktaş’a, Belediye Başkanımız İsmail Hakkı Esen’e teşekkür ediyorum. Allah herkesten razı olsun.

Bu bir sevda işidir, gönül işidir. Bizler aşırı derecede mücadele verdik. Gerçekten de tarih yazdık ama yeterli değil üzerine koymamız lazım. Biz Çankırı tarihinde ilk defa Çaykur Rizespor gibi bir süper lig takımını Türkiye kupasında burada ağırladık. Ondan öncesinde Sakarya’da zevkli bir galibiyet alarak da Türkiye kupasına katılma şansı elde etmiştik. Bunlar güzel şeyler güzel mutluluklar. İnşallah bundan sonraki süreçte 1074 Çankırıspor yeni başkanımızla daha iyi yerlere gelecek. ”

Yeni başkan Barbaros Özdemir de şu açıklamalarda bulundu:

“Bundan önceki yönetime ve kuruluşundan beri emek veren arkadaşlara teşekkür ediyorum. Yakın zamanda şehitlerimiz oldu onlara Allah’tan rahmet ailelerine başsağlığı diliyoruz. Pandemi dönemindeyiz, sağlık çalışanlarımıza minnettar olduğumuzu belirtmek isterim. Şimdi gerçekten bir şehrin umudu var diye yola çıkmışlar yıllar önce. Bir şehrin umudu bir futbol takımı. O şehrin umudu için gönül veren birlik olan her türlü fedakarlığı ailesinden, evinden uzak olup gereken bütün ihtiyaçlarını karşılamaya çalışan bir yönetim oldu bugüne kadar. İnşallah o arkadaşlarla beraber yeni yönetimde daha güçlü olacağımıza inanıyorum.

Futbol gerçekten çok farklı bir duygudur. Futbolun verdiği heyecan, güzellik bir şehre çok farklı şeyler katabilir. Bu 2 senede bu heyecan özellikle geçen sene çok ciddi yaşandı. Geçmişteki başkanlarla birlikte bütün herkes elbirliğiyle Çankırı’nın umudu olmaya çalışıyor. İnşallah ilerleyen günlerde çok farklı projelerle 1074 Çankırıspor adına çok iyi şeyler yapmak için uğraşacağız. Buraya gelirken sponsorumuzla geldik. İstanbul Çankırı Vakıf Başkanımız Kaptan Mustafa Can’ın sahibi olduğu CARMED İlaç ilk sponsorumuzdur. İnşallah hep birlikte inandığımız güzel şeylere imza atarız diye düşünüyorum. O yüzden herkese hayırlı uğurlu olsun.”

1074 Çankırıspor’la sözleşmesini yenileyen Harun Aydoslu ise “Öncelikle bu yeni oluşumun Çankırı’ya hayırlı olmasını diliyorum” diyerek başladığı konuşmasına şöyle devam etti:

“Göreve ilk geldiğim gün ne söylediysem hepsinin arkasındayım. O heyecanı şuanda da hissediyorum. İnşallah en kısa zamanda yeni yönetimle yeni başkanımızla hızlandırılmış bir şekilde çalışmalarımızı yapacağız ve 1074 Çankırıspor’u layık olduğu yerlere ulaştıracağız. Korona virüs illeti bizleri işlerimizden uzaklaştırdı ama şu anda en iyi yaptığımız işe başlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ben önce Alaattin başkanıma ve yönetim kuruluna teşekkür ediyorum. 1074 Çankırıspor sıfırdan kurulmuş, tribünden gelmiş insanların takımına sahip çıkmasıyla fedakarlık yapmasıyla kurulmuş bir kulüp. Sözünün eri insanlar. Devamında Barbaros başkanımla tanıştım çok mutlu oldum. Söylemleri projeleri benim de antrenörlük misyonuma çok uygun olduğu için buradayız. Belki bir teknik direktör futbol takımını hazırlar ama ben bu ile neler kazandırabilirim, bu takımının gençlerine neler verebilirim onun gayreti içerisinde olacağım. Projelerimiz vardı, spor okulları, alt yapısı, üst yapısı, kulüp yapısıyla büyüyen bir kulüp olma yolunda kendi bilgi ve birikimim neyse onu yönetim kuruluyla paylaşıp bu takımı en kısa zamanda bir üst lige taşıma gayreti içerisinde olacağız bunun sözünü tüm kamuoyuna kendi adıma verebiliyorum. Herkes üstüne düşen görevi yaparsa bunu başarabileceğimize inanıyorum. Pandeminin bitmesiyle inşallah maçlarımız başlayacak, taraftarlarımızla buluşacağız. Ben tekrar bu yeni oluşumun Çankırı’ya hayırlar getirmesini diliyorum. Bu göreve beni layık gören Alaattin başkanıma ve devam kararı alan Barbaros başkanıma da teşekkürlerimi sunuyorum.”

1074 ÇANKIRISPOR KULÜBÜ YENİ YÖNETİM KURULU

Başkan

Barbaros Özdemir

2. Başkan

Hakan Dereli

As Başkanlar

Cevat Yavuz,  Bahadır Akbaba,  Arif Dede

Üyeler

Alaattin Arslan, Ömer Dede, Ethem Canpolat, Hüseyin Yazıcıoğlu, Atıf Koç, Ramazan Akpunar, Sabir Havan, Şenol Göktaş, Bayram Baş, Murat Çavuş, Erkan Efe, Yunus Emre Çelik, Emrah Kaymaz, Ali Bayır, İsa Altun, Bora Kanat, Hakan Yavuz, Rüstem Karadeniz, Ahmet Usta

reklam

YORUM YAP