reklam
reklam
DOLAR 31,0240 % 0.05
EURO 33,7016 % 0.27
STERLIN 39,2561 % 0.08
FRANG 35,3069 % 0.14
ALTIN 2.021,07 % 0,14
BITCOIN 1.618.345 -0.827
reklam

10 NİSAN POLİS TEŞKİLATININ KURULUŞU VE POLİS HAFTASI MESAJI

Yayınlanma Tarihi : Google News
reklam

Kanunlardan aldığı yetkiyle ülkemizde kamu düzeninin sağlanması ve vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde yaşamlarını sürdürebilmeleri için büyük fedakârlıklarla görev yapan “Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 176. Yılı”nı ve “Polis Haftası”nı kutluyorum.
7/24 hayatın her anında bulunan, güvenliğimizin teminatı Emniyet Teşkilatımızın mensupları, asayişin sağlanması, kamu düzeninin korunması, suçu önleyici tedbirlerin alınması ve vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması için kendi canlarını ortaya koymaktadırlar. Suç ve suçluyla mücadelede köklü bir geçmişe, tecrübe, birikim ve başarıya sahip olan Türk Polis Teşkilatımız, milletimizin gönlünde özel bir yere sahiptir.
Her daim zorlu görevler ifa eden emniyet mensuplarımız, bir yılı aşkın süredir tüm dünya ile birlikte ülkemizi de derinden etkileyen Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında sahada büyük bir özveri ve fedakârlıkla çalışmaktadırlar. Kanunların uygulayıcısı olmakla beraber, gerektiğinde salgın nedeniyle evlerinden çıkamayan yaşlılarımızın ve ihtiyaç sahiplerinin kapılarına kadar yardımcı olmak için giderek, devletin şefkatli elinin de temsilcisi olmuşlardır. Değeri maddi karşılıklarla ölçülemeyecek bu görevlerini, içlerindeki vatan sevgisi ile devletimizin emrinde ve milletimizin hizmetinde yerine getirmelerinin kıymet ve önemi her türlü takdirin ötesindedir.
Bu duygu ve düşüncelerle, “Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 176. Yılı”nı ve “Polis Haftası”nı tekrar tebrik ediyor; görevi başında şehit düşen tüm polislerimizi rahmet, gazilerimizi minnetle anıyorum. Görevleri başında bulunan tüm emniyet mensuplarımıza başarı, sağlık ve esenlikler diliyorum.

Abdullah AYAZ
Çankırı Valisi

reklam

YORUM YAP