-0° Hafif kar yağışlı
  • EURO
  • DOLAR

10. İSTİKLAL YOLU YÜRÜYÜŞÜ YARIN BAŞLIYOR

İstiklal Yolu “İnebolu – Kastamonu – Ilgaz – Çankırı – Kalecik – Ankara” hattı, Milli Mücadelenin zaferle sonuçlanmasını sağlayan askeri lojistik malzemelerin sevkiyatının yapıldığı en önemli yol olarak tarihe geçmiştir. Eli silah tutan bütün erkeklerin cephede savaşta olması nedeniyle, çoğunluğunu kadınların oluşturduğu bu fedakar insanlarımız 3 yıl boyunca çıplak ayak ve çarıkla yaz kış demeden […]
Çankırı - 18 Ekim 2019 18:21 A A

İstiklal Yolu “İnebolu – Kastamonu – Ilgaz – Çankırı – Kalecik – Ankara” hattı, Milli Mücadelenin zaferle sonuçlanmasını sağlayan askeri lojistik malzemelerin sevkiyatının yapıldığı en önemli yol olarak tarihe geçmiştir.

Eli silah tutan bütün erkeklerin cephede savaşta olması nedeniyle, çoğunluğunu kadınların oluşturduğu bu fedakar insanlarımız 3 yıl boyunca çıplak ayak ve çarıkla yaz kış demeden kağnı arabalarıyla 344 km yolu katederek mermileri cepheye taşımışlar, Cumhuriyete ve bağımsızlığa giden yolda müthiş bir başarıya imza atmışlardır.

10. İstiklâl Yolu Yürüyüşü,  19 Ekim Cumartesi günü Ilgaz’da başlayacak,  20 Ekim Pazar günü Ilgaz -Çankırı arasında yürüyüşle sona erecektir. Yürüyüş, 2018 yılında Tarihi Milli  Park ilan edilen İstiklal Yolu’nda yapılacaktır.  

Çankırı - 18:21 A A
BENZER HABERLER