17° Parçalı bulutlu
  • EURO
  • DOLAR

1 GÜNDE 2 BÜYÜK BÖBREK KANSERİ VE 1 PENİL PROTEZ AMELİYATI

Karatekin Hastanesi onkolojik operasyonda da öncülüğe devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Çankırı Özel Karatekin Hastanesi Üroloji Kliniğinde iki büyük böbrek kanseri ve 1 penil protez ameliyatı aynı gün yapıldı. Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız Çankırı Özel Karatekin Hastanesi Başhekimi ve Üroloji Uzmanı Op. Dr. Cem DİLMEN; “Henüz geçirmekte olduğumuz bu zorlu pandemi süreci ile birlikte çevre hastanelerin […]
Genel - 23 Şubat 2021 11:22 A A

Karatekin Hastanesi onkolojik operasyonda da öncülüğe devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Çankırı Özel Karatekin Hastanesi Üroloji Kliniğinde iki büyük böbrek kanseri ve 1 penil protez ameliyatı aynı gün yapıldı.

Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız Çankırı Özel Karatekin Hastanesi Başhekimi ve Üroloji Uzmanı Op. Dr. Cem DİLMEN;

“Henüz geçirmekte olduğumuz bu zorlu pandemi süreci ile birlikte çevre hastanelerin acil vakalar dışındaki elektif vakaları pek almaması, bizim ise bu dönemde gerekli önlemleri alarak tüm ameliyatlara hız kesmeden devam etmemiz neticesinde vaka yoğunluğumuz oldukça artmış durumda.

Geçtiğimiz hafta gerek durumun aciliyeti gerekse de vakaları yetiştirmek adına aynı günde 2 büyük böbrek kanseri ameliyatı yapmak durumunda kaldık. Aynı gün bir de penil protez ameliyatı tarafımızca yapıldı. Parsiyel nefrektomi ameliyatları böbrek kanserinde uygulanan en ileri tekniği ifade eden ameliyatlardandır. Penil protez ameliyatları da hakeza öyle sayılır. Elbette aynı gün bu şekilde 3 büyük ameliyatı almak bizim için oldukça yorucu oldu ancak ameliyat ertesinde hastalarımızı sağlıklı görmek ve onların güler yüzle ettikleri duaları duymak inanın hepsini unutturuyor. Bu ameliyatları Çankırı’da yapabiliyor olmak, halkımızın başka illere giderek sıkıntı yaşamalarının önüne geçebiliyor olmak da ayrı bir gurur ve mutluluk kaynağı.

Pandemi nedeniyle ülkemizin ve tüm dünyanın içinde bulunduğu bu zorlu dönemde Ankara’da çoğu hastanede bu ameliyatlar için 2-3 ay sonrasında gün veriliyor. Fakat bazı kanser hastaları için değil 2-3 ay, 2-3 hafta dahi hayati önem taşımaktadır. Bekletilebilecek bir hasta gurubu değildirler ve ivedilikle ameliyat edilmeleri gerekir. Biz de bu durumu gözeterek bu ameliyatları yaptık. Tüm hastalarımıza Allah’tan şifalar diliyorum, tüm ekibime ve hastane yönetimine de ayrıca teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Bu zorlu dönemde gerek aldığı tedbirler ile gerek hasta memnuniyeti gerekse de ilimizde gerçekleştirilen bu tarz büyük operasyonlara öncülük eden Çankırı Özel Karatekin Hastanesi ailesine teşekkürlerimizi sunarız.

Genel - 11:22 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.